Archive for the ‘ekonom’ Category

Co się dzieje gdy upływa termin trwania lokaty

Wraz z wygaśnięciem umowy o lokatę, jeśli bank uwzględnił w umowie odsetki proste, to na nasze konto doliczane są pieniążki w zależności od wielkości oprocentowania.2012 Co jednak się dzieje z naszymi pieniędzmi dalej w przypadku, gdy właściciel lokaty nie podejmie ich z banku? Wiadomo przecież, że nie stają się wtedy własnością banku. W takim przypadku, fundusze z lokaty są pozostawiane na lokacie, jeśli lokata jest nieodnawialna. Jeśli jednak lokata jest odnawialna, to bank automatycznie zakłada następną lokatę na tych samych warunkach i tej samej terminowości. Warto jednak zauważyć, że bank w naszym imieniu inwestuje całą kwotę, razem z odsetkami naliczonymi z poprzedniej lokaty. Które wyjście jest dla nas korzystniejsze? Uważam, że to drugie, ponieważ nasze pieniążki cały czas się mnożą i są w obiegu. Układ ten nie byłby jednak korzystny, gdyby nasza lokata była terminowa, a za zerwanie jej groziłoby nam obciążenie pieniężne, określone w umowie. Niemniej, zachęcałabym do zakładania lokat długoterminowych.

Lokaty jednodniowe

Nie od dzisiaj ludzie próbują obchodzić przepisy i płacić Państwu jak najmniej pieniędzy. Nic dziwnego, przecież każda osoba, która inwestuje pieniądze na lokatach, chce uzyskać jak najwięcej. Niestety lokaty są opodatkowane i część należnych odsetek należy odprowadzić do fiskusa. Aby obejść tą procedurę, bardzo niekorzystną dla inwestorów, banki proponują lokaty jednodniowe. Polegają one na tym , że codziennie odbywa się jednodniowa kapitalizacja, która nie podlega opodatkowaniu. Biorąc pod uwagę, że taki podatek wynosi 19%, to osoby, które inwestują niewielkie kwoty na lokatach, sporą część zarobionych odsetek muszą oddać do Urzędu Skarbowego. Stopy procentowe są podobne do lokat długoterminowych oraz tych krótkoterminowych. Oczywiście wiele zależy tutaj od banku i oferty jaka proponuje. Pewne jest to, że zaoszczędzić można pewną sumę na lokacie jednodniowej. A dla osób, które inwestują i chcą pomnożyć swoje fundusze, na pewno każda suma się przyda i z każdej kwoty dodatkowej klienci będą zadowoleni. Takie obchodzenie podatków jest legalne, jednak banki niestety obniżają stopę procentową lokat jednodniowych, ponieważ nie jest to tak pewna lokata jak terminowa na dłuższy okres.

Bez podatku Belki

Lokata jednodniowa jest zwana inaczej lokatą bez podatku Belki. Jest to oferta atrakcyjna, ponieważ jak nazwa wskazuje, odsetek nie obowiązuje ustawa podatkowa, którą nałożył Belka na odsetki od lokat bankowych. Jest tylko pewien warunek, lokata musi być lokatą jednodniową. Jest to dosyć kłopotliwe dla banków ponieważ klient może wyciągnąć fundusze z lokaty w każdej chwili, a to powoduje, że nie można ustalić okresu obracania środkami, czyli obracanie to jest niepewne. Lokaty bez podatku Belki są doskonałą alternatywą dla lokat miesięcznych, kwartalnych lub rocznych. Osoba, która inwestuje, dostaje całą kwotę odsetek, jakie narosną wedle stopy procentowej, a nie musi oddawać znacznej kwoty do fiskusa. Taka lokata jest interesująca dla klientów, ponieważ, jak już było wspomniane, nie trzeba oddawać części swoich zarobionych pieniędzy, a poza tym można wyjąć kapitał, gdy tylko się zechce, czyli nie ma żadnych terminów narzuconych z góry, na jaki okres trzeba zamrozić pieniądze, jak sama nazwa wskazuje, jest to lokata jednodniowa, czyli bez zobowiązań terminowych. Oczywiście nie można zarobić na niej tak wiele, jak na lokacie terminowej, ale warto wziąć pod uwagę taki rodzaj inwestycji.

Jak zarobić

Niejednokrotnie zastanawiamy się w jaki sposób powiększyć nasz majątek bez zbędnego ryzyka, w sposób legalny oraz sprawdzony. Oprócz inwestycji maklerskich, które jednak nie są inwestycją przewidywalną oraz całkowicie bezpieczną, warto obejrzeć się za ofertami banków, które proponują lokaty terminowe. Pieniądze ulokowane na lokatach są pewną i bezpieczną inwestycją. Na pewno z góry możemy przewidzieć jaką kwotę będziemy w stanie zarobić, a to dzięki regularnym odsetkom i stopie procentowej. Banki rywalizują ze sobą i chcąc zwiększyć zainteresowanie proponują coraz wyższe stopy procentowe, dlatego warto porównywać oferty różnych placówek. Pamiętajmy, że pieniędzy z lokaty nie można dostać z powrotem zanim nie zakończy się okres umowy, czyli czas na jaki zadeklarowaliśmy się na inwestycje. Trzeba także pamiętać, że stopa procentowa jest stopą naliczaną w stosunku rocznym, dlatego nie mamy co liczyć na wysokie odsetki po na przykład okresie trzech miesięcy, dlatego bardziej opłacalne finansowo są lokaty długoterminowe. Bezpieczne i pewne. Jeżeli posiadamy wolne środki finansowe, warto skorzystać z oferty banku i założyć lokatę długoterminową. Wtedy nasze odsetki naprawdę mogą być znaczną kwotą.

Nadmiar pieniędzy

Wbrew tytułowi nikt nie cierpi na nadmiar pieniędzy. Zawsze mogłoby być ich więcej i więcej. Ale są takie sytuacje, gdy posiadamy nadmiar środków finansowych i możemy pozwolić sobie na większe wydatki, na jakie nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na co dzień. Ale bardziej mądrą decyzją będzie zainwestowanie pieniędzy. Inwestycje mogą być przeróżne i nasze środki finansowe możemy zainwestować na wiele sposobów. Na przykład inwestując w akcje. Jest to inwestycja ryzykowna, ale efekty mogą być zaskakująco pozytywne. Tak samo może być z inwestycją w nieruchomości, ale potrzeba na to dużo kapitału oraz cierpliwości, bo znaczne zyski mogą rosnąć przez lata. Bezpieczną formą inwestycji będą na pewno lokaty bankowe. Inwestujemy je na konkretny okres czasu i wypłacamy gotówkę z prowizją, jaką gwarantuje nam stopa procentowa jaka nałożył bank. Gwarantowaną inwestycją mogą być także Obligacja Skarbu Państwa. One także gwarantują pewny zysk na z góry przewidywanym poziomie. Dlatego to od nas, inwestorów, zależy czy chcemy inwestycję z ryzykiem, ale z możliwością większych zarobków, czy też inwestycję gwarantowana na stałym poziomie procentowym jakie daje nam lokata bankowa.

Szukaj
Ankieta

  Od jak dawna pracujesz?

  • Ponad 40 lat
  • 20-40 lat
  • Rok - 20 lat
  • Niecały rok
  • Jeszcze nie pracuję

  Zobacz wyniki

Pierwszym krokiem, jaki powinna wykonać osoba myśląca o dotacji to musi znaleźć rodzaj pomocy, który uważa za najbardziej atrakcyjny. Czasami bywa tak, że formy pomocy na otwarcie nowej firmy wzajemnie się wykluczają i właśnie, dlatego tak ważne jest przeanalizowanie wszystkich możliwych rozwiązań i spośród wszystkich wybranie najlepszego rozwiązania dla siebie. Poszukiwania można rozpocząć choćby od przeglądania artykułów, informacje dostępne w Internecie, ale głównie w dokumentacjach odpowiednich programów unijnych. Następnym krokiem jest biznes plan i wszelkie prace nad nim. Biznes plan to podstawowy dokument, który ocenia komisja i na podstawie, którego przyznawane są dotacje. Warto pamiętać, że prawidłowo sporządzony biznes plan powinien zawierać wszystkie aspekty dotyczące przygotowań do powstania nowej firmy oraz analizę etapów rozwoju danego przedsiębiorstwa. Aby biznes plan był naprawdę dobry potrzeba wielu tygodni a czasami nawet miesięcy, aby wszystko było właściwie w nim dobrane, ułożone. Inaczej wygląda biznes plan napisany na przykład pod kredyt w banku i zupełnie inaczej wygląda on napisany pod dotacje unijne a jeszcze inaczej, gdy przeznaczony ma być na inny cel.
ekonom dotacje unijne wydatki kwalifikacyjne wsparcie dla przedsiebiorstw firma ochroniarska czy dobre ubezpieczenie ubezpieczenia na zycie zdobywaja coraz wieksza popularnosc u 2 bank ekonom bezpieczenstwo kupowania ubezpieczen przez internet doradztwo ubezpieczeniowe kto podlega pod ubezpieczenia spoleczne tanie polisy oc i ac zaoszczedz czas zamow ubezpieczenie przez internet u 3 bank ekonom u 2 porownywarka ubezpieczen ac internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe ubezpieczenia od wlamania jak dobrze ubezpieczyc dom dluznicy i wierzyciele wekslowi u 4 bank ekonom u 3 weksel akcje zalozycielskie zapis subskrypcji akcje bankowy papier wartosciowy u 5 bank ekonom u 4 rynek finansowy przedsiebiorstwa papiery wartosciowe podzial obligacji obligacje u 6 bank ekonom u 5 funkcje podatkow podatki stopnie protekcji celnej efekty cla clo eksportowe u 7 bank ekonom u 6 funkcje finansow sektor finansow publicznych podzial finansow biznes lokata automatyczna u 8 bank ekonom u 7 lokata overnight lokata dynamiczna lokata negocjowana e lokata lokata call u 9 bank ekonom u 8 co sie dzieje gdy uplywa termin trwania lokaty lokaty jednodniowe bez podatku belki jak zarobic nadmiar pieniedzy u 10 bank ekonom u 9 kredyt hipoteczny oszczednosci kredyt dla seniorow wybor lokaty terminowej kredyty chwilowki u 11 bank ekonom u 10 lokata nocna czy mozna zaoszczedzic na wyposazeniu kursy i szkolenia dla pracownikow jak zarabiac przez internet dbaj o wizerunek firmy u 12 bank ekonom u 11 w biurze pracujemy najchetniej logo dla firmy z przyszloscia konferencje biznesowe bogaty wzbogaca sie jeszcze bardziej wlasne biuro rachunkowe u 13 bank ekonom u 12 wlasny biznes to duza odpowiedzialnosc kredyty mieszkaniowe to start w przyszlosc kredyt mieszkaniowy z expanderem zestawienie kredytow mieszkaniowych kredyty samochodowe jako sposob na rozwoj u 14 bank ekonom u 13 kilku potentatow kredytow samochodowych abc kredytu konsolidacyjnego kredyt refinansowy to jest to konto mlodziezowe wejscie w doroslosc lokaty czyli bezpieczenstwo i zysk u 15 bank ekonom u 14 poszukiwania najkorzystniejszych lokat najlepsze kredyty hipoteczne kredyty na mieszkanie kredyty konsolidacyjne tanie kredyty gotowkowe u 16 bank ekonom u 15 konta osobiste kredyt na dom konta osobiste dla mlodziezy kredyty samochodowe konta bankowe dla firm u 17 bank ekonom u 16 kredyt na samochod oc dla mlodych kredyt gwarancja dobrobytu samodzielne dzialanie formy zbiorowego inwestowania u 18 bank ekonom u 17 fachowa promocja firmy z pomoca banku promocja firmy droga do jej sukcesu jak wypromowac firme jedna bankowosc mobilna dla firm czy istnieje juz bankowosc mobilna dla firm u 19 bank ekonom u 18 kredyt chlebem powszednim narastanie dlugu kredyty i pozyczki internetowe obliczenie wysokosci kosztow jak obliczyc koszty kredytu zaciaganego w banku u 20 bank ekonom u 19 o czym pamietac waluta kredytu ubezpieczenia samochodu fundusz inwestycyjny termin liberalizm bank ekonom u 20