Fachowa promocja firmy z pomocą banku

Przede wszystkim dużym polem do działań promocyjnych, które nie wymagają od nas dużych nakładów środków są portale społecznościowe, w tym jakże popularny ostatnimi czasy Facebook. Mało tego, krąży nawet opinia, że jeśli nie ma Cię na Facebooku, to tak, jakby Ciebie nie było. Stąd można zauważyć, że praktycznie wszystkie większe firmy, instytucje, czy banki mają na Facebooku swoje fanpage, czyli strony firmowe. I jest to praktycznie chyba jedno ze skuteczniejszych źródeł darmowej reklamy. A możliwość tego typu serwisów są naprawdę ogromne, stąd jeśli otwierasz firmę, koniecznie zadbaj o swoje konto na serwisach społecznościowych. Dobrym rozwiązaniem jest również stworzenie swojej strony firmowej. A korzystając z serwisów aukcyjnych, usługę stworzenia naszej strony, jak i stworzenia treści promocyjnych na nią, możemy mieć za stosunkowo niewielki koszt. Do dyspozycji mamy również lokalną prasę, czy lokalne strony internetowe, w których możemy zamieści bezpłatnie ogłoszenia.

Promocja firmy drogą do jej sukcesu

Myślę, że nikt nie zaprzeczy stwierdzeniu, że bez odpowiedniej promocji, szanse na rozwiniecie skrzydeł naszej firmy nie raczej są nikłe. Stad potrzeba choć niewielkiej jej promocji. Oczywiście możemy tego dokonać na kilka sposobów, w zależności do zasobu naszego firmowego portfela i naszych możliwości. Oczywiście w najlepszej sytuacji są właściciel dużych firm, lub firm, które na starcie otrzymały dotacje (czy to unijne, czy z urzędu pracy), bo mają fundusze na tego typu działania.
Ale co zrobić, kiedy środki są niewielkie, a pomocy znikąd? Jak wypromować firmę, by mogła nam przynieść pierwsze zyski?
Jeśli szukasz jeszcze dodatkowych sposobów na to, jak wypromować firmę, a jednocześnie szukasz sposobu na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, warto poszukać pomocy w banku. Bowiem jeden z banków działających na naszym rynku oferuje nam szansę udziału w programie Duma przedsiębiorcy. To program, dzięki któremu mamy szansę zaprezentowania swojej firmy, jej historii, a przy okazji dotarcia do licznej grupy potencjalnych klientów.

Jak wypromować firmę

O ile właściciele wielkich, czy też dużych firm, o ugruntowanej pozycji na rynku, nie mają problemu z promowaniem swojej firmy i jej produktów, o tyle, właściciele malutkich firm mogą w tym temacie napotkać na problemy. Zatem jak wypromować firmę?

To chyba pytanie każdego przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna swoja przygodę z prowadzeniem własnego biznesu. Bowiem, jak wiadomo, sam start firmy, jeszcze nie gwarantuje nam zysków, grona klientów, czy zamówień na nasze usługi. Pamiętając jednocześnie o tym, że nawet na początku prowadzenia firmy koniecznym jest regulowanie do ZUS- u należnych składek (co prawda przez pierwszy rok możemy liczyć na preferencyjne ich wielkości), a to koszt nawet 500 złotych. Stad już od pierwszych dni prowadzenia firmy, warto by było, żeby przynosiła nam zyski. Być może nie od razu wielkie, ale wystarczające na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem naszego biznesu.
Aby jednak było to możliwe, w zasadzie konieczną jest odpowiednia promocja naszej firmy. Jak tego dokonać i od czego się zabrać?

Jedna bankowość mobilna dla firm

Szybko jednak okazało się, że nie jest możliwe stworzenie jednej aplikacji dla wszystkich klientów biznesowych, gdyż inne są potrzeby i oczekiwania właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, inne z kolei dużych korporacji. W przypadku bankowości mobilnej stworzonej dla niewielkich firm w większości banków dostęp do aplikacji posiada jedynie właściciel, który może dokonywać wszystkich najważniejszych czynności błyskawiczne i bez względu na to gdzie się znajduje, dzięki czemu wysłanie płatności do kontrahenta czy też sprawdzenie, czy spłynęły wszystkie należności od klientów jest kwestią kilku sekund. Z kolei w przypadku dużych korporacji dostęp do bankowości mobilnej może uzyskać nie tylko właściciel firmy, ale również osoby zajmujące się firmowymi finansami, jak na przykład główna księgowa. Daje to o wiele szersze możliwości logistyczne, gdyż na przykład prezes będzie mógł zarządzać istotnymi dla przyszłości firmy transakcjami, natomiast księgowa wysyłać przelewy dla pracowników czy też księgować należności spływające na firmowy rachunek. W przypadku usługi, jaka jest mobilna bankowość dla firm, banki oprócz standardowych zabezpieczeń stosują również ich nowe, bardziej zaawansowane wersje, jak na przykład logowanie przy pomocy unikalnego gestu na ekranie telefonu, dzięki czemu żadna nieupoważniona osoba nie może zalogować się do systemu.

Czy istnieje już bankowość mobilna dla firm

Prowadząc własną firmę niejednokrotnie zdarza nam się podróżować w różnych celach, na przykład pozyskania nowych klientów lub kontrahentów. Dla osób, które przez większość czasu są właśnie mobilne, konieczne było znalezienie rozwiązania, które pozwoli im maksymalnie wykorzystać czas podróży do zarządzania swoim przedsiębiorstwem. Z taką ofertą wyszły instytucje bankowe, które stworzyły bankowość mobilną dla firm.

Najprościej mówiąc bankowość mobilna to taka usługa, która umożliwia nam kontakt z bankiem i zarządzanie produktami bankowymi bez konieczności wizyty w oddziale, a co więcej bez konieczności posiadania komputera. W jej przypadku, do wykonania wszystkich czynności wystarczy nam jedynie telefon komórkowy lub ewentualnie tablet. Powstała ona jako odpowiedź banków na rosnące wykorzystanie przez społeczeństwo smartfonów z aplikacjami mobilnymi do różnego rodzaju codziennych czynności. Zasada działania bankowości mobilnej opiera się na specjalnych aplikacjach, które możemy pobrać ze strony banku, umożliwiających nam połączenie się z bankowym systemem i dokonywanie różnego rodzaju czynności, począwszy od sprawdzenia stanu konta, poprzez wysłanie przelewu, sprawdzenie historii transakcji, a nawet dokonania za pośrednictwem telefonu płatności za produkty i usługi. Pierwsze aplikacje mobilnej bankowości powstały z myślą o klientach indywidualnych, jednak wraz ze wzrostem ich popularności oraz możliwości okazało się, że konieczne jest stworzenie takiego produktu również dla przedsiębiorstw, dzięki czemu mogą one o wiele sprawniej i wygodniej zarządzać swoimi finansami.

Szukaj
Ankieta

  Od jak dawna pracujesz?

  • Ponad 40 lat
  • 20-40 lat
  • Rok - 20 lat
  • Niecały rok
  • Jeszcze nie pracuję

  Zobacz wyniki

Pierwszym krokiem, jaki powinna wykonać osoba myśląca o dotacji to musi znaleźć rodzaj pomocy, który uważa za najbardziej atrakcyjny. Czasami bywa tak, że formy pomocy na otwarcie nowej firmy wzajemnie się wykluczają i właśnie, dlatego tak ważne jest przeanalizowanie wszystkich możliwych rozwiązań i spośród wszystkich wybranie najlepszego rozwiązania dla siebie. Poszukiwania można rozpocząć choćby od przeglądania artykułów, informacje dostępne w Internecie, ale głównie w dokumentacjach odpowiednich programów unijnych. Następnym krokiem jest biznes plan i wszelkie prace nad nim. Biznes plan to podstawowy dokument, który ocenia komisja i na podstawie, którego przyznawane są dotacje. Warto pamiętać, że prawidłowo sporządzony biznes plan powinien zawierać wszystkie aspekty dotyczące przygotowań do powstania nowej firmy oraz analizę etapów rozwoju danego przedsiębiorstwa. Aby biznes plan był naprawdę dobry potrzeba wielu tygodni a czasami nawet miesięcy, aby wszystko było właściwie w nim dobrane, ułożone. Inaczej wygląda biznes plan napisany na przykład pod kredyt w banku i zupełnie inaczej wygląda on napisany pod dotacje unijne a jeszcze inaczej, gdy przeznaczony ma być na inny cel.
ekonom dotacje unijne wydatki kwalifikacyjne wsparcie dla przedsiebiorstw firma ochroniarska czy dobre ubezpieczenie ubezpieczenia na zycie zdobywaja coraz wieksza popularnosc u 2 bank ekonom bezpieczenstwo kupowania ubezpieczen przez internet doradztwo ubezpieczeniowe kto podlega pod ubezpieczenia spoleczne tanie polisy oc i ac zaoszczedz czas zamow ubezpieczenie przez internet u 3 bank ekonom u 2 porownywarka ubezpieczen ac internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe ubezpieczenia od wlamania jak dobrze ubezpieczyc dom dluznicy i wierzyciele wekslowi u 4 bank ekonom u 3 weksel akcje zalozycielskie zapis subskrypcji akcje bankowy papier wartosciowy u 5 bank ekonom u 4 rynek finansowy przedsiebiorstwa papiery wartosciowe podzial obligacji obligacje u 6 bank ekonom u 5 funkcje podatkow podatki stopnie protekcji celnej efekty cla clo eksportowe u 7 bank ekonom u 6 funkcje finansow sektor finansow publicznych podzial finansow biznes lokata automatyczna u 8 bank ekonom u 7 lokata overnight lokata dynamiczna lokata negocjowana e lokata lokata call u 9 bank ekonom u 8 co sie dzieje gdy uplywa termin trwania lokaty lokaty jednodniowe bez podatku belki jak zarobic nadmiar pieniedzy u 10 bank ekonom u 9 kredyt hipoteczny oszczednosci kredyt dla seniorow wybor lokaty terminowej kredyty chwilowki u 11 bank ekonom u 10 lokata nocna czy mozna zaoszczedzic na wyposazeniu kursy i szkolenia dla pracownikow jak zarabiac przez internet dbaj o wizerunek firmy u 12 bank ekonom u 11 w biurze pracujemy najchetniej logo dla firmy z przyszloscia konferencje biznesowe bogaty wzbogaca sie jeszcze bardziej wlasne biuro rachunkowe u 13 bank ekonom u 12 wlasny biznes to duza odpowiedzialnosc kredyty mieszkaniowe to start w przyszlosc kredyt mieszkaniowy z expanderem zestawienie kredytow mieszkaniowych kredyty samochodowe jako sposob na rozwoj u 14 bank ekonom u 13 kilku potentatow kredytow samochodowych abc kredytu konsolidacyjnego kredyt refinansowy to jest to konto mlodziezowe wejscie w doroslosc lokaty czyli bezpieczenstwo i zysk u 15 bank ekonom u 14 poszukiwania najkorzystniejszych lokat najlepsze kredyty hipoteczne kredyty na mieszkanie kredyty konsolidacyjne tanie kredyty gotowkowe u 16 bank ekonom u 15 konta osobiste kredyt na dom konta osobiste dla mlodziezy kredyty samochodowe konta bankowe dla firm u 17 bank ekonom u 16 kredyt na samochod oc dla mlodych kredyt gwarancja dobrobytu samodzielne dzialanie formy zbiorowego inwestowania u 18 bank ekonom u 17 fachowa promocja firmy z pomoca banku promocja firmy droga do jej sukcesu jak wypromowac firme jedna bankowosc mobilna dla firm czy istnieje juz bankowosc mobilna dla firm u 19 bank ekonom u 18 kredyt chlebem powszednim narastanie dlugu kredyty i pozyczki internetowe obliczenie wysokosci kosztow jak obliczyc koszty kredytu zaciaganego w banku u 20 bank ekonom u 19 o czym pamietac waluta kredytu ubezpieczenia samochodu fundusz inwestycyjny termin liberalizm bank ekonom u 20